skip to Main Content

Myslíte si, že vyzerať dobre a štýlovo môžu len ženy, ktoré sa narodia s prirodzeným citom pre módu? Ste presvedčená, že ženy, ktoré vyzerajú obyčajne, alebo fádne, nikdy nemôžu vyzerať dobre a zaujímavo, pretože sa to nedá naučiť? Prečítajte si dnešný článok, som si istá, že zmeníte názor. Nájdete v ňom 11 motivačných príbehov.


Dá sa to naučiť? Dá!

V diskusii k predchádzajúcemu článku, sa ma Anička pýtala, či je možné naučiť sa s farbami pracovať tak, aby žena vyzerala harmonicky, zaujímavo a štýlovo:

„Dá sa to naučiť? Všetci sa môžeme viac či menej úspešne naučiť maľovať, tancovať atď., ale skutočnými maliarmi a tanečníkmi sa stanú len tí, ktorí dostali do vienka talent. My ostatní ostaneme na úrovni možno celkom šikovných, horlivých, ale určite nie geniálnych.“

Nepotrebujete byť svetoznámou módnou ikonou na to, aby ste sa vo svojom oblečení cítili dobre a zaujímavo. Nie je to o tom, byť najlepšou a svetoznámou, ale mať radosť a dobrý pocit. Ak skúšate nové veci, učíte sa a posúvate sa, tá radosť je zaručená, pretože sa určite dostavia výsledky a pozitívne reakcie.

Ten, kto sa bojí niečo urobiť, pretože „aj tak nebude najlepší“, zostane stáť na mieste.

S Aničkou sme sa zhodli na tom, že ak naviac na svojej ceste používate hravosť a dáte do outfitu sama seba, výsledok môže byť výborný. Tak ako v nasledujúcich príbehoch.


Danka

Danka v minulosti nemala istotu v tom, aké farby jej najviac pristanú. Experimentovala s farbou vlasov, čím sa dostala do začarovaného kruhu.

Pri konzultácii sme našli farby, v ktorých najviac žiari. Vyzerá skvelo v teplejších farbách, ale nosila chladné. Keď som po čase videla fotky Danky v online kurze Sprievodca farbami, bol to veľký rozdiel. Akoby som pozerala na inú ženu – štýlovú, elegantnú a jemnejšiu. Po kurze mi Danka napísala:


Jarka

Jarka pozná svoje farby už dlho, farebný typ si nechala určiť už veľmi dávno. Keď si pozerám jej fotky, ktoré mi poslala pred prvou konzultáciou, ktorú u mňa absolvovala, a porovnávam ich s tými súčasnými, je to obrovský rozdiel.

Jarka je o niekoľko rokov staršia, napriek tomu teraz vyzerá mladšie, šmrncovnejšie a oveľa zaujímavejšie ako kedysi. Vďaka online kurzu si uvedomila, že sa netreba vždy riadiť len návodmi, ale že treba počúvať i svoj vnútorný hlas a prejaviť v oblečení samu seba.


Evka

Evka prešla v online kurze veľký kus cesty. Má rada klasický štýl, je rada oblečená nadčasovo a elegantne a preto sa jej v šatníku nahromadilo dosť oblečenia v klasických farbách – najmä v bielej, čiernej a šedej.

Jej tvár, ktorá je sfarbená jemne, ale vyzerá oveľa lepšie v tlmených jesenných odtieňoch. Evka postupne nahrádza čiernu a iné (pre ňu tvrdé) neutrály, jemnejšími odtieňmi. Vďaka tomu i ona sama pôsobí oveľa jemnejšie, mladšie a prístupnejšie.

V jej šatníku sa dokonca objavili i farebné kúsky a vzory, v ktorých vyzerá úžasne.


Mirka

Pozorovať Mirku a to, akou zmenou prešla za veľmi krátky čas, bolo úžasné. Mirka mala svoj obľúbený štýl, už keď vstúpila do online kurzu, ale pri pohľade na jej prvé outfity bolo vidieť, že v nich úplne zaniká. Akoby v nich nebola, akoby ste videli len outfit, nie Mirku.

Problémom bolo, že nosila chladnejšie a najmä ostré farby, ktoré popri jej tvári vyzerali príliš krikľavo a málo jemne. Mirka sa veľmi rýchlo stala inšpiráciou i pre iné účastníčky kurzu, najmä pre farebne dokonalé doplnky.


Alenka

Alenka absolvovala všetky moje konzultácie a preto trochu váhala, či sa do kurzu zapojiť. Ako mi potom napísala – bola to pre ňu skvelá investícia.

Alenka má rada jemnosť a ženskosť a v kurze sme ju mohli vidieť v úžasných farbách, v ktorých nielen žiarila, ale ktoré ladili i s jej tvárou a novou farbou vlasov, potom, čo si vlasy prestala zosvetľovať.

Preberali sme spolu i to, prečo my ženy niekedy dostávame lichôtky i v menej vhodných farbách. Nie je to len o farbách, ale aj o celkovom pôsobení a dojme, ktorý vyvolávame.


Táňa

Táňa si online kurz objednala zároveň s osobnou konzultáciou, ale tá ju ešte len čaká, preto nepozná svoje ideálne farby. I tak ale už zistila niekoľko užitočných vecí a vďaka reakciám ostatných členiek skupiny posunula i svoj štýl.


Zuzka

Zuzka má rada etno a safari štýl a preto preferuje najmä prírodné odtiene farieb. V jej šatníku je dosť veľa neutrálnych farieb a vďaka kurzu objavila i odtiene, v ktorých vyzerá živo a štýlovo. Tiež pochopila to, ako farby pôsobia psychologicky a aký to má súvis s jej osobnosťou. Do šatníka pridala i živšie farby a vyzerá výborne.


Simi

Simi si všimla, že je rozdiel v tom, ako sa na seba pozerala pred kurzom a teraz. Teraz oblieka seba – svoju jedinečnú tvár i osobnosť. Zmeny v jej outfitoch zaregistrovalo aj okolie a dostáva pozitívnu spatnú väzbu. Ktorej žene by to nerobilo dobre?


Markétka

Markétka najviac oceňuje fakt, že má vďaka kurzu presné návody, ako svoje farby kombinovať a vytvoriť tak vhodný kontrast. Je typom, ktorý potrebuje poznať dôvody toho, prečo niečo funguje a iné nie. A už ich pozná :-).


Anka

Anka nosí rada najmä šaty. Má vo svojom šatníku veľa šiat a veľa farieb. Vďaka kurzu objavila význam neutrálnych farieb na oblečení, ale i doplnkoch a do šatníka pridáva i farby, ktoré v ňom nikdy nemala.

Pridanou hodnotou je to, že vie, aké kombinácie farieb na nej vyzerajú najlepšie a preto sa dokáže ubrániť nákupom vecí, ktoré by nenosila.


Vlasta

Vlastina skúsenosť je potvrdením toho, že farby dokážu zdokonaliť a výrazne ovplyvniť i váš štýl. Začala nosiť výraznejšie doplnky, ktoré jej veľmi pristanú. Vlaste pristanú najmä svieže farby a ona ich dokáže nosiť tak, že pri pohľade na ňu mám vždy dobrú náladu a skvelý pocit.


I vy sa to môžete naučiť

I vy sa môžete naučiť používať svoje farby tak, aby ste obliekali nielen svoju tvár, ale i osobnosť. Veď v tom je tajomstvo štýlovosti:

Cítiť sa vo svojom oblečení ako vo svojej druhej koži, byť s ním v súlade nielen farebne a strihovo, ale i osobnostne. Byť sama sebou a byť jedinečná.

A o tom je môj online kurz, ktorý štartuje už o pár dní – 1.6.. Ak chcete vedieť viac, kliknite a prečítajte si podrobnosti, začíname čoskoro!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top